feb
10
Po
Súťaž Junior Internet 2020 – prihlasovanie @ Asociácia pre mládež, vedu atechniku (skratka AMAVET)
feb 10 – mar 15 celý deň

O čo ide?

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie aplikácií, digitálnu grafiku a dizajn, písanie textov a blogov, tvorbu webov zameraných na vzdelávanie. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie. Kto sa môže zapojiť? Žiaci základných a stredných škôl. Prihlásiť sa môže individuálny súťažiaci alebo tím v maximálnom zložení troch autorov. Ako sa zapojiť? Prihláste sa na stránke súťaže www.juniorinternet.sk vyplnením formulára v jednej alebo viacerých súťažných kategóriách.

 

feb
15
So
Tvorivé dielne v Múzeu mincí a medailí Kremnica @ Numizmaticko-historická expozícia
feb 15 – mar 7 celý deň

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica

JARNÉ PRÁZDNINY V MÚZEU

15. 2. – 7. 3. 2020

Pozývame vás na sériu tvorivých aktivít,
ktoré počas troch prázdninových týždňov oživia prehliadku múzea.

Pre návštevníkov expozície Líce a rub peňazí máme pripravený hravý matematický rébus, pri ktorom budú nielen rátať, ale aj bádať a objavovať. Okrem rébusu môžu návštevníci objaviť aj čaro kaligrafie. Zoznámia sa s ukážkami dobového písma, so spôsobom úpravy historických listín a dokonca si sami môžu vyskúšať dávnu techniku písania. Zároveň na nich čaká príležitosť využiť kreativitu pri vlastnom návrhu mince a šikovnosť a silu pri razbe mincí stredovekým spôsobom. Budú mať aj možnosť zmerať si svoju telesnú výšku v centomiere na zariadení zvanom centometer.

Na Mestskom hrade si zasa najmä detskí návštevníci môžu vytvoriť odznak s motívom podľa svojej fantázie, alebo sa zapojiť do tvorivej dielničky a využiť svoju tvorivosť pri hre s farbami pri veselých omaľovánkach, vystrihovačkách a záložkách do kníh.

TVORIVÉ AKTIVITY V EXPOZÍCIÁCH MÚZEA:

EXPOZÍCIA LÍCE A RUB PEŇAZÍ V múzeu mincí hravo s číslami – matematický rébus, rátaj, bádaj, objavu → Čaro kaligrafie – ukážky spôsobu dobového písma, techniky písania, spôsob úpravy listín → Navrhni si vlastnú mincuZmeraj sa v múzeu mincí v „centoch“ – meranie telesnej výšky na zariadení zvanom centometer → Razba mincí stredovekým spôsobom

MESTSKÝ HRAD → Vyrob si vlastný odznak → Tvorivé dielničky – záložky do kníh, omaľovanky, vystrihovačky

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tvorivé aktivity sú prístupné v rámci štandardnej prehliadky expozícií

(utorok – sobota, 9:00 – 16:00 hod.).

Vstupné na tvorivé dielne je zahrnuté v cene bežného vstupného:

Líce a rub peňazí                                                       3 € dospelí / 1,50 € deti

Mestský hrad                                                              3 € dospelí / 1,50 € deti

mar
4
St
Profesia days Bratislava @ INCHEBA EXPO BRATISLAVA
mar 4 – mar 5 celý deň
Profesia days Bratislava @ INCHEBA EXPO BRATISLAVA

Profesia days Bratislava je už 11 rokov najobľúbenejším festivalom príležitostí pre každého. Okrem možnosti stretnúť sa počas dvoch dní s budúcimi kolegami alebo aj šéfmi, ponúka aj pestrý sprievodný program. Na hlavnom stagei si môžeš vypočuť zaujímavé slovenské osobnosti, z prednáškových miestností si odnesieš cenné kariérne rady a z testovacích miestností zase bezplatný jazykový či IT certifikát.

Novinkou tohto ročníka bude rozšírenie tematických zón – na svoje si tak príde každý. Tešiť sa môžeš na Zónu mladých talentov, Zónu technológií a IT, Zónu spoločenskej zodpovednosti a Zónu financií a účtovníctva.

Tak príď a objav svoju budúcnosť 4. – 5. 3. 2020 v INCHEBA EXPO BRATISLAVA, Viedenská cesta 3!

Profesia days Bratislava organizuje spoločnosť Profesia, prevádzkovateľ najväčšieho slovenského jobportálu Profesia.sk. Vstup je zadarmo a vstupenka platí počas oboch dní konania festivalu príležitostí. Stačí sa len zaregistrovať!

mar
10
Ut
Nábytok a Bývanie 2020 @ Agrokomplex Nitra
mar 10 – mar 15 celý deň

30. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry

mar
18
St
Ako pracovať so žiakmi s ťažkosťami v správaní @ Súkromné centrum Mirabilis - centrum pre deti a špeciálnych pedagógov
mar 18 @ 13:00 – 16:00
máj
5
Ut
Job Expo – najväčší veľtrh práce 2020 @ agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO
máj 5 – máj 6 celý deň

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje pre Vás v dňoch 5. – 6. mája 2020 v areáli agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO v Nitre už 10. ročník Veľtrhu práce – Job Expo 2020 v spojení s 22. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2020.

Na tomto najväčšom veľtrhu práce majú vystavovatelia možnosť prezentovať svoju spoločnosť pred širokou verejnosťou a vybrať si priamo budúcich zamestnancov či nadviazať kontakty s budúcimi partnermi.

Uchádzači o zamestnanie nájdu na tomto veľtrhu vyše 200 zamestnávateľov zo Slovenska i zahraničia, ktorí ponúkajú voľné pracovné miesta „pod jednou strechou“. Pripravené bude množstvo sprievodných podujatí – prednášok, workshopov.

máj
21
Št
Cesty k dobrej škole 2020 @ Kongresové centrum Biznisuite (Technopol)
máj 21 celý deň

Siedmy ročník konferencie sa uskutoční 21. mája 2020 a jej ústrednou témou bude „Sme tu pre všetky deti“ (teda inklúzia, individualizácia a pod.)

Počet účastníkov sa v posledných rokoch pohybuje okolo 220 – 240 ľudí, pričom sú medzi nimi zastúpené všetky kraje a regióny Slovenska. Väčšinou ide o riaditeľov a učiteľov zo základných a stredných škôl (všetkých typov), pracovníkov mimovládnych organizácií zaoberajúcich sa vzdelávaním, pracovníkov priamoriadených rezortných organizácií, pracovníkov školskej inšpekcie, metodikov, autorov učebníc, expertov na vzdelávanie, ale aj učiteľov z pedagogických fakúlt, rodičov s hlbším záujmom o vzdelávanie, poslancov NR SR, novinárov, občas aj niekoľko zástupcov firemného sveta.

Dopoludňajší program konferencie prebieha v pléne. Vystúpi v ňom vždy 6 rečníkov, každý s 18-minútovou prezentáciou. Okrem toho vždy premietneme krátky dokument (10 – 14 min) o nejakej zahraničnej škole alebo o nejakom aspekte výchovy či vzdelávania. Dva dopoludňajšie bloky sú vyhradené aj na kladenie otázok rečníkom zo strany publika.
Poobede sú účastníci rozdelení do menší skupín a program prebieha v 5 – 6 paralelných sekciách. Poobedňajšie programy sú dlhšie (55 min) a majú skôr charakter workshopov alebo diskusií.

Všetky programy sú natáčané na video a následne sprístupnené na webovej stránke konferencie www.cestykdobrejskole.sk . Obsahuje záznamy všetkých prednášok a workshopov zo všetkých šiestich doterajších ročníkov konferencie.