Cestovateľské vzdelávacie programy:
Môžete ísť sami alebo aj s nami 🙂

Vzdelávacie programy s EDUSMILE s.r.o. môžu mať iný nádych než klasický výlet, či exkurzia. Základom sú reálne podmienky, vnímanie okolia, komunikácia, názor, pocit a hodnotenie. Práve tieto atribúty dávajú pridanú hodnotu tam, kde ostatní mlčky pozerajú von oknom alebo na displej mobilu, či tabletu.

Používaním verejnej dopravy a využívaním reálnych podmienok deti získavajú skutočnú predstavu o cestovaní, doprave samotnej, rezervácii miest, sú vedené k samostatnosti pri cestovaní. Učia sa vnímať spolucestujúcich, krajinu meniacu sa za oknami ako aj bežný život okolo seba. Geografickými úlohami napĺňajú svoju predstavu o poznatkoch, ktoré sa naučili v škole. Jednotlivé veci, o ktorých sa učili, už nie sú len dajaké vedomosti, ale konkrétne pocity. Aj preto sú zážitky a nové poznatky dlhodobé.

Za pedagógov v našich programoch preberáme organizačnú stránku, čím umožňujeme učiteľom venovať svoj čas deťom a poznávaniu. Za učiteľa vybavíme dopravu, vstupné, poistenie aj iné technické náležitosti.

V roku 2017 sa s nami na cestách a koľajniciach vzdelávalo

0
škôl
0
žiakov
0
učiteľov

eBOOK 123 tipov na dobré výlety a exkurzie

Čítajte ďalej a pozrite si miesta pre vaše cesty. Alebo si stiahnite náš eBOOK so vzdelávacími a zábavnými programami z celého Slovenska a majte ho vždy po ruke vo vašom telefóne, tablete, notebooku, či počítači !

Na tejto stránke nájdete múzeá, galéria a atrakcie, s ktorými spolupracujeme, ale aj konkrétne miesta a programy, na ktoré chodíme často a radi. Ak sa vám niektoré zapáči, radi vás tam zoberieme.

[rev_slider alias=“ebook“]

Hity regiónov

Kalendár

Blue Danube Tour Bratislava

Tekovské múzeum Levice

Múzeum mincí a medailí Kremnica

Agentúra Historica Piešťany

ZOO Bojnice

Loď Orava Oravská priehrada

Vydrovská dolina Čierny Balog

Čiernohronská železnica Čierny Balog

Liptov Lasers Liptovský Mikuláš

FUN Aréna Liptovský Mikuláš

Oravská galéria Dolný Kubín – Slanický ostrov umenia

Penzión Pltník Červený Kláštor

Planetárium Ostrava

Zámok a statok Schlosshof

Ďalšie zaujímavé miesta a atrakcie

Aurélium Bratislava

Malokarpatské múzeum Pezinok

Tribečské múzeum Topoľčany

Sĺňavská plavba Piešťany

Elektrárňa Piešťany

Pružinská Dúpna jaskyňa

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Bábkové divadlo Na rázcestí Banská Bystrica

Literárno-hudobné múzeum Banská Bystrica

ZOO Kontakt Liptovský Mikuláš

Gemersko-malohontské múzeum Rimavská Sobota

Múzeum gýča Kremnica

Loď Mara Liptovský Trnovec

Rafting Adventure Liptovský Mikuláš

Múzeum Vojtecha Löfflera Košice

Park Minislovensko

Miesta, kam chodíme so žiakmi radi a často

Peter Lengyel

Poznávajme zážitkom…

Vzdelávanie prostredníctvom skúseností je jedným z najefektívnejších spôsobov spoznávania. Človek sa hrá a zároveň učí.

Banská Bystrica

Banská Bystrica je veľmi pekné mesto s množstvom možných aktivít pre malých aj väčších. Láka charakteristickým uceleným centrom a bezpečnou pešou zónou. Práve okolo nej sú v krátkom pešom dosahu všetky najdôležitejšie múzeá, ku ktorým sa dá dostať jednoducho a pohodlne. Kompaktné centrum oceňujú učitelia aj deti, pretože je tam možnosť rozchodu do obchodíkov so suvenírmi, jedlom, zmrzlinou, zákuskami bez toho, aby učiteľ tratil svoje deti z dohľadu. Návšteva atrakcií Banskej Bystrice je veľmi vhodná pre deti prvého stupňa nakoľko ponúka aktivity v celom spektre vzdelávania, vhodnou kombináciou programu vie mesto osloviť aj starších.

Košice

Košice ako druhé najväčšie mesto Slovenska ponúkajú množstvo atrakcií z rôznych oblastí. Výhodou je, že väčšina najzaujímavejších cieľov sa nachádza v okolí centra mesta, takže sú dobre dostupné. Niektoré atrakcie sa nachádzajú aj mimo centrum, tam je potrebné využiť pravidelnú MHD, s ktorou zväčša nebýva problém. Program v meste sa dá rôzne variabilizovať. Pre menšie deti je bývajú zaujímavé kombinácie planetária a tvorivých činností v niektorej z galérií alebo iných inštitúcií. Pre staršie deti bývajú zaujímavejšie technické aktivity. V Košiciach je tiež možné navštíviť botanickú záhradu s náučným chodníkom o včelách, ale tiež zoologickú záhradu. Každý z programov vždy variabilizujeme s dostatočným pobytom v centre mesta, ktoré je bezpečné a kompaktné. Najlepším miestom na rozchod je okolie Dómu sv.Alžbety a hrajúcej fontány. Cestovanie do Košíc ponúka z každého smeru prírodné zaujímavosti, ktoré vidno z vlaku.

Schlosshof

Pružinská Dúpna jaskyňa

Trenčín

Cestovanie do Trenčína je vhodné zvoliť iba ak chcete navštíviť hrad. Žiaľ žiadne iné ľahko dostupné atrakcie mesto neponúka. Pre mladších žiakov je však vďaka tomu, že je blízko centra a stanice veľmi hodným výletom, či exkurziou. Hrad ponúka tri okruhy, treba však povedať, že tie lacnejšie nestoja za veľa. Pri veľkom okruhu deti navštívia takmer všetky časti hradu, Matúšovu vežu, aj pôvodné miestnosti na hrade. Areál dáva možnosť hier, oddychu aj kúpy suvenírov. V centre mesta sú väčšinou kaviarne, reštaurácie a služby, prípadný rozchod skôr odporúčame v okolí mestskej veže a informačného centra.

Ostrava

Ostrava je občas vnímaná ako priemyselné mesto plné fabrík a uholný dolov.  Aj keď mesto nie je v pravom slova zmysle historické, nachádza sa tu niekoľko zaujímavých múzeí a možností na vzdelávanie. V bývalých Vítovických železiarňach bolo pred niekoľkými rokmi vytvorené vedecko-technologické vzdelávacie centrum, ktoré ponúka rôzne programy pre školy. Okrem toho ponúka Ostrava veľmi peknú zoologickú záhradu. Vďaka relatívne dobrej dostupnosti sa dá v Ostrave realizovať pekný vzdelávací celodenný program. Navyše ak pocestujete s nami, nemusíte organizačne riešiť výmenu peňazí. Vstupy a poplatky realizujeme z už vyzbieraných peňazí v eurách. Potrebné je iba, by deti mali v českých korunách vreckové. Verzia pre tlač je TU

Pridajte sa k našim aktivitám.
Kontaktujte nás!

Miesta, kam chodíme často so žiakmi