Cestovateľské vzdelávacie programy:
Môžete ísť sami alebo aj s nami 🙂

Vzdelávacie programy s EDUSMILE s.r.o. môžu mať iný nádych než klasický výlet, či exkurzia. Základom sú reálne podmienky, vnímanie okolia, komunikácia, názor, pocit a hodnotenie. Práve tieto atribúty dávajú pridanú hodnotu tam, kde ostatní mlčky pozerajú von oknom alebo na displej mobilu, či tabletu.

Používaním verejnej dopravy a využívaním reálnych podmienok deti získavajú skutočnú predstavu o cestovaní, doprave samotnej, rezervácii miest, sú vedené k samostatnosti pri cestovaní. Učia sa vnímať spolucestujúcich, krajinu meniacu sa za oknami ako aj bežný život okolo seba. Geografickými úlohami napĺňajú svoju predstavu o poznatkoch, ktoré sa naučili v škole. Jednotlivé veci, o ktorých sa učili, už nie sú len dajaké vedomosti, ale konkrétne pocity. Aj preto sú zážitky a nové poznatky dlhodobé.

Za pedagógov v našich programoch preberáme organizačnú stránku, čím umožňujeme učiteľom venovať svoj čas deťom a poznávaniu. Za učiteľa vybavíme dopravu, vstupné, poistenie aj iné technické náležitosti.

V roku 2017 sa s nami na cestách a koľajniciach vzdelávalo

0
škôl
0
žiakov
0
učiteľov

eBOOK 123 tipov na dobré výlety a exkurzie

Čítajte ďalej a pozrite si miesta pre vaše cesty. Alebo si stiahnite náš eBOOK so vzdelávacími a zábavnými programami z celého Slovenska a majte ho vždy po ruke vo vašom telefóne, tablete, notebooku, či počítači !

Na tejto stránke nájdete múzeá, galéria a atrakcie, s ktorými spolupracujeme, ale aj konkrétne miesta a programy, na ktoré chodíme často a radi. Ak sa vám niektoré zapáči, radi vás tam zoberieme.

Hity regiónov

Kalendár

Blue Danube Tour Bratislava

Tekovské múzeum Levice

Múzeum mincí a medailí Kremnica

Agentúra Historica Piešťany

ZOO Bojnice

Loď Orava Oravská priehrada

Celoslovenský kalendár podujatí pre školy

feb
10
Po
Súťaž Junior Internet 2020 – prihlasovanie @ Asociácia pre mládež, vedu atechniku (skratka AMAVET)
feb 10 – mar 15 celý deň

O čo ide?

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie aplikácií, digitálnu grafiku a dizajn, písanie textov a blogov, tvorbu webov zameraných na vzdelávanie. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie. Kto sa môže zapojiť? Žiaci základných a stredných škôl. Prihlásiť sa môže individuálny súťažiaci alebo tím v maximálnom zložení troch autorov. Ako sa zapojiť? Prihláste sa na stránke súťaže www.juniorinternet.sk vyplnením formulára v jednej alebo viacerých súťažných kategóriách.

 

feb
15
So
Tvorivé dielne v Múzeu mincí a medailí Kremnica @ Numizmaticko-historická expozícia
feb 15 – mar 7 celý deň

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica

JARNÉ PRÁZDNINY V MÚZEU

15. 2. – 7. 3. 2020

Pozývame vás na sériu tvorivých aktivít,
ktoré počas troch prázdninových týždňov oživia prehliadku múzea.

Pre návštevníkov expozície Líce a rub peňazí máme pripravený hravý matematický rébus, pri ktorom budú nielen rátať, ale aj bádať a objavovať. Okrem rébusu môžu návštevníci objaviť aj čaro kaligrafie. Zoznámia sa s ukážkami dobového písma, so spôsobom úpravy historických listín a dokonca si sami môžu vyskúšať dávnu techniku písania. Zároveň na nich čaká príležitosť využiť kreativitu pri vlastnom návrhu mince a šikovnosť a silu pri razbe mincí stredovekým spôsobom. Budú mať aj možnosť zmerať si svoju telesnú výšku v centomiere na zariadení zvanom centometer.

Na Mestskom hrade si zasa najmä detskí návštevníci môžu vytvoriť odznak s motívom podľa svojej fantázie, alebo sa zapojiť do tvorivej dielničky a využiť svoju tvorivosť pri hre s farbami pri veselých omaľovánkach, vystrihovačkách a záložkách do kníh.

TVORIVÉ AKTIVITY V EXPOZÍCIÁCH MÚZEA:

EXPOZÍCIA LÍCE A RUB PEŇAZÍ V múzeu mincí hravo s číslami – matematický rébus, rátaj, bádaj, objavu → Čaro kaligrafie – ukážky spôsobu dobového písma, techniky písania, spôsob úpravy listín → Navrhni si vlastnú mincuZmeraj sa v múzeu mincí v „centoch“ – meranie telesnej výšky na zariadení zvanom centometer → Razba mincí stredovekým spôsobom

MESTSKÝ HRAD → Vyrob si vlastný odznak → Tvorivé dielničky – záložky do kníh, omaľovanky, vystrihovačky

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Tvorivé aktivity sú prístupné v rámci štandardnej prehliadky expozícií

(utorok – sobota, 9:00 – 16:00 hod.).

Vstupné na tvorivé dielne je zahrnuté v cene bežného vstupného:

Líce a rub peňazí                                                       3 € dospelí / 1,50 € deti

Mestský hrad                                                              3 € dospelí / 1,50 € deti

mar
4
St
Profesia days Bratislava @ INCHEBA EXPO BRATISLAVA
mar 4 – mar 5 celý deň
Profesia days Bratislava @ INCHEBA EXPO BRATISLAVA

Profesia days Bratislava je už 11 rokov najobľúbenejším festivalom príležitostí pre každého. Okrem možnosti stretnúť sa počas dvoch dní s budúcimi kolegami alebo aj šéfmi, ponúka aj pestrý sprievodný program. Na hlavnom stagei si môžeš vypočuť zaujímavé slovenské osobnosti, z prednáškových miestností si odnesieš cenné kariérne rady a z testovacích miestností zase bezplatný jazykový či IT certifikát.

Novinkou tohto ročníka bude rozšírenie tematických zón – na svoje si tak príde každý. Tešiť sa môžeš na Zónu mladých talentov, Zónu technológií a IT, Zónu spoločenskej zodpovednosti a Zónu financií a účtovníctva.

Tak príď a objav svoju budúcnosť 4. – 5. 3. 2020 v INCHEBA EXPO BRATISLAVA, Viedenská cesta 3!

Profesia days Bratislava organizuje spoločnosť Profesia, prevádzkovateľ najväčšieho slovenského jobportálu Profesia.sk. Vstup je zadarmo a vstupenka platí počas oboch dní konania festivalu príležitostí. Stačí sa len zaregistrovať!

mar
10
Ut
Nábytok a Bývanie 2020 @ Agrokomplex Nitra
mar 10 – mar 15 celý deň

30. ročník medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry

mar
18
St
Ako pracovať so žiakmi s ťažkosťami v správaní @ Súkromné centrum Mirabilis - centrum pre deti a špeciálnych pedagógov
mar 18 @ 13:00 – 16:00
máj
5
Ut
Job Expo – najväčší veľtrh práce 2020 @ agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO
máj 5 – máj 6 celý deň

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje pre Vás v dňoch 5. – 6. mája 2020 v areáli agrokomplex NÁRODNÉ VÝSTAVISKO v Nitre už 10. ročník Veľtrhu práce – Job Expo 2020 v spojení s 22. ročníkom medzinárodnej burzy práce European Job Days 2020.

Na tomto najväčšom veľtrhu práce majú vystavovatelia možnosť prezentovať svoju spoločnosť pred širokou verejnosťou a vybrať si priamo budúcich zamestnancov či nadviazať kontakty s budúcimi partnermi.

Uchádzači o zamestnanie nájdu na tomto veľtrhu vyše 200 zamestnávateľov zo Slovenska i zahraničia, ktorí ponúkajú voľné pracovné miesta „pod jednou strechou“. Pripravené bude množstvo sprievodných podujatí – prednášok, workshopov.

máj
21
Št
Cesty k dobrej škole 2020 @ Kongresové centrum Biznisuite (Technopol)
máj 21 celý deň

Siedmy ročník konferencie sa uskutoční 21. mája 2020 a jej ústrednou témou bude „Sme tu pre všetky deti“ (teda inklúzia, individualizácia a pod.)

Počet účastníkov sa v posledných rokoch pohybuje okolo 220 – 240 ľudí, pričom sú medzi nimi zastúpené všetky kraje a regióny Slovenska. Väčšinou ide o riaditeľov a učiteľov zo základných a stredných škôl (všetkých typov), pracovníkov mimovládnych organizácií zaoberajúcich sa vzdelávaním, pracovníkov priamoriadených rezortných organizácií, pracovníkov školskej inšpekcie, metodikov, autorov učebníc, expertov na vzdelávanie, ale aj učiteľov z pedagogických fakúlt, rodičov s hlbším záujmom o vzdelávanie, poslancov NR SR, novinárov, občas aj niekoľko zástupcov firemného sveta.

Dopoludňajší program konferencie prebieha v pléne. Vystúpi v ňom vždy 6 rečníkov, každý s 18-minútovou prezentáciou. Okrem toho vždy premietneme krátky dokument (10 – 14 min) o nejakej zahraničnej škole alebo o nejakom aspekte výchovy či vzdelávania. Dva dopoludňajšie bloky sú vyhradené aj na kladenie otázok rečníkom zo strany publika.
Poobede sú účastníci rozdelení do menší skupín a program prebieha v 5 – 6 paralelných sekciách. Poobedňajšie programy sú dlhšie (55 min) a majú skôr charakter workshopov alebo diskusií.

Všetky programy sú natáčané na video a následne sprístupnené na webovej stránke konferencie www.cestykdobrejskole.sk . Obsahuje záznamy všetkých prednášok a workshopov zo všetkých šiestich doterajších ročníkov konferencie.

Vydrovská dolina Čierny Balog

Čiernohronská železnica Čierny Balog

Liptov Lasers Liptovský Mikuláš

FUN Aréna Liptovský Mikuláš

Oravská galéria Dolný Kubín – Slanický ostrov umenia

Penzión Pltník Červený Kláštor

Planetárium Ostrava

Zámok a statok Schlosshof

Ďalšie zaujímavé miesta a atrakcie

Aurélium Bratislava

Malokarpatské múzeum Pezinok

Tribečské múzeum Topoľčany

Sĺňavská plavba Piešťany

Elektrárňa Piešťany

Pružinská Dúpna jaskyňa

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Bábkové divadlo Na rázcestí Banská Bystrica

Literárno-hudobné múzeum Banská Bystrica

ZOO Kontakt Liptovský Mikuláš

Gemersko-malohontské múzeum Rimavská Sobota

Múzeum gýča Kremnica

Loď Mara Liptovský Trnovec

Rafting Adventure Liptovský Mikuláš

Múzeum Vojtecha Löfflera Košice

Park Minislovensko

Miesta, kam chodíme so žiakmi radi a často

Peter Lengyel

Poznávajme zážitkom…

Vzdelávanie prostredníctvom skúseností je jedným z najefektívnejších spôsobov spoznávania. Človek sa hrá a zároveň učí.

Banská Bystrica

Banská Bystrica je veľmi pekné mesto s množstvom možných aktivít pre malých aj väčších. Láka charakteristickým uceleným centrom a bezpečnou pešou zónou. Práve okolo nej sú v krátkom pešom dosahu všetky najdôležitejšie múzeá, ku ktorým sa dá dostať jednoducho a pohodlne. Kompaktné centrum oceňujú učitelia aj deti, pretože je tam možnosť rozchodu do obchodíkov so suvenírmi, jedlom, zmrzlinou, zákuskami bez toho, aby učiteľ tratil svoje deti z dohľadu. Návšteva atrakcií Banskej Bystrice je veľmi vhodná pre deti prvého stupňa nakoľko ponúka aktivity v celom spektre vzdelávania, vhodnou kombináciou programu vie mesto osloviť aj starších.

Košice

Košice ako druhé najväčšie mesto Slovenska ponúkajú množstvo atrakcií z rôznych oblastí. Výhodou je, že väčšina najzaujímavejších cieľov sa nachádza v okolí centra mesta, takže sú dobre dostupné. Niektoré atrakcie sa nachádzajú aj mimo centrum, tam je potrebné využiť pravidelnú MHD, s ktorou zväčša nebýva problém. Program v meste sa dá rôzne variabilizovať. Pre menšie deti je bývajú zaujímavé kombinácie planetária a tvorivých činností v niektorej z galérií alebo iných inštitúcií. Pre staršie deti bývajú zaujímavejšie technické aktivity. V Košiciach je tiež možné navštíviť botanickú záhradu s náučným chodníkom o včelách, ale tiež zoologickú záhradu. Každý z programov vždy variabilizujeme s dostatočným pobytom v centre mesta, ktoré je bezpečné a kompaktné. Najlepším miestom na rozchod je okolie Dómu sv.Alžbety a hrajúcej fontány. Cestovanie do Košíc ponúka z každého smeru prírodné zaujímavosti, ktoré vidno z vlaku.

Schlosshof

Pružinská Dúpna jaskyňa

Trenčín

Cestovanie do Trenčína je vhodné zvoliť iba ak chcete navštíviť hrad. Žiaľ žiadne iné ľahko dostupné atrakcie mesto neponúka. Pre mladších žiakov je však vďaka tomu, že je blízko centra a stanice veľmi hodným výletom, či exkurziou. Hrad ponúka tri okruhy, treba však povedať, že tie lacnejšie nestoja za veľa. Pri veľkom okruhu deti navštívia takmer všetky časti hradu, Matúšovu vežu, aj pôvodné miestnosti na hrade. Areál dáva možnosť hier, oddychu aj kúpy suvenírov. V centre mesta sú väčšinou kaviarne, reštaurácie a služby, prípadný rozchod skôr odporúčame v okolí mestskej veže a informačného centra.

Ostrava

Ostrava je občas vnímaná ako priemyselné mesto plné fabrík a uholný dolov.  Aj keď mesto nie je v pravom slova zmysle historické, nachádza sa tu niekoľko zaujímavých múzeí a možností na vzdelávanie. V bývalých Vítovických železiarňach bolo pred niekoľkými rokmi vytvorené vedecko-technologické vzdelávacie centrum, ktoré ponúka rôzne programy pre školy. Okrem toho ponúka Ostrava veľmi peknú zoologickú záhradu. Vďaka relatívne dobrej dostupnosti sa dá v Ostrave realizovať pekný vzdelávací celodenný program. Navyše ak pocestujete s nami, nemusíte organizačne riešiť výmenu peňazí. Vstupy a poplatky realizujeme z už vyzbieraných peňazí v eurách. Potrebné je iba, by deti mali v českých korunách vreckové. Verzia pre tlač je TU

Pridajte sa k našim aktivitám.
Kontaktujte nás!

Miesta, kam chodíme často so žiakmi