Cestovateľské vzdelávacie programy:
Môžete ísť sami alebo aj s nami 🙂

Vzdelávacie programy s EDUSMILE s.r.o. môžu mať iný nádych než klasický výlet, či exkurzia. Základom sú reálne podmienky, vnímanie okolia, komunikácia, názor, pocit a hodnotenie. Práve tieto atribúty dávajú pridanú hodnotu tam, kde ostatní mlčky pozerajú von oknom alebo na displej mobilu, či tabletu.

Používaním verejnej dopravy a využívaním reálnych podmienok deti získavajú skutočnú predstavu o cestovaní, doprave samotnej, rezervácii miest, sú vedené k samostatnosti pri cestovaní. Učia sa vnímať spolucestujúcich, krajinu meniacu sa za oknami ako aj bežný život okolo seba. Geografickými úlohami napĺňajú svoju predstavu o poznatkoch, ktoré sa naučili v škole. Jednotlivé veci, o ktorých sa učili, už nie sú len dajaké vedomosti, ale konkrétne pocity. Aj preto sú zážitky a nové poznatky dlhodobé.

Za pedagógov v našich programoch preberáme organizačnú stránku, čím umožňujeme učiteľom venovať svoj čas deťom a poznávaniu. Za učiteľa vybavíme dopravu, vstupné, poistenie aj iné technické náležitosti.

V roku 2017 sa s nami na cestách a koľajniciach vzdelávalo

0
škôl
0
žiakov
0
učiteľov

eBOOK 123 tipov na dobré výlety a exkurzie

Čítajte ďalej a pozrite si miesta pre vaše cesty. Alebo si stiahnite náš eBOOK so vzdelávacími a zábavnými programami z celého Slovenska a majte ho vždy po ruke vo vašom telefóne, tablete, notebooku, či počítači !

Na tejto stránke nájdete múzeá, galéria a atrakcie, s ktorými spolupracujeme, ale aj konkrétne miesta a programy, na ktoré chodíme často a radi. Ak sa vám niektoré zapáči, radi vás tam zoberieme.

Hity regiónov

Kalendár

Blue Danube Tour Bratislava

Tekovské múzeum Levice

Múzeum mincí a medailí Kremnica

Agentúra Historica Piešťany

ZOO Bojnice

Loď Orava Oravská priehrada

Celoslovenský kalendár podujatí pre školy

mar
15
Pi
Výstava – Hra s jedlom – Schlosshof @ Zámok Schlosshof
mar 15 – nov 17 celý deň

Chcete žiakov nielen vyučovať, ale im odovzdávať aj hodnoty ? Príďte sa s nimi pozrieť na výstavu, ktorá zahŕňa témy ako enviromentálna výchova, výroba a spracovanie jedla, stolovanie a trvalo udržateľný rozvoj. V kombinácii s dejepisnými vzdelávacími programami môžete deťom dopriať kvalitnú a hutnú dávku zážitkových informácií.

 

Výstava s názvom HRA S JEDLOM  ukazuje deťom, ako sa jedlo dostane zo semienka až do supermarketu. Približuje logistické procesy, ktoré to umožňujú, sprevádza žiakov k pochopeniu potreby komplexného vnímania stravovania v prepojení na biológiu, históriu aj občiansku výchovu. Žiaci sa vydajú na cestu,

ktorá dokumentuje zmeny našich zvykov pri nakupovaní: vývoj supermarketu od malého regionálneho obchodíka s potravinami až po digitalizáciu nákupu a hi-tech supermarket budúcnosti.

 

Výstava prebieha od 15.3. do 17.11.2019 denne v priestoroch Zámku Schlosshof v slovenskom jazyku, so slovenskými lektormi ( k dispozícii aj ANG, NEM, MAĎ). Zámok sa nachádza cca 25 minút jazdy od Bratislavy.

Schlosshof programy (170 stiahnutí)
apr
6
So
Nočné prehliadky v Múzeu praveku @ Múzeum praveku Slovenska, ulica Rybníčky, Bojnice
apr 6 – okt 26 celý deň

Tajomné nočné prehliadky originálneho pravekého areálu bojnických neandertálcov s horiacim ohňom majú svoju neopakovateľnú atmosféru. Zober teda fakľu a poď.

Nočné prehliadky sa konajú pri magickom svetle horiacich fakieľ, ktoré dodávajú hodinovej prechádzke po stopách neandertálcov v Bojniciach ten pravý zážitok. Putovaním možno natrafíte aj na záhadne poletujúce netopiere, ktoré tu žijú od pradávnych čias.

Web: Múzeum praveku Slovenska

 

 

Poznámka ku vstupnému:
Používanie fotoaparátov, kamier a pod. pre súkromné a vzdelávacie účely je povolené a vítané zdarma (budeme potešení, ak si na pamiatku urobíte pekné foto z Vášho výletu do praveku)
Cena vstupného:
– deti do 3 rokov, jeden doprovod ZŤP zdarma (platí pre dennú prehliadku)
– deti a mládež 4 – 18 rokov, študenti denné štúdium, ZŤP 3,- €
– dospelí 4,- €
– nočná prehliadka s lektorom pri svetle horiacich fakieľ: deti do 3 rokov zdarma, 4 – 15 rokov 5,- €, ostatní 6,- €
– školské zájazdy žiaci 3,- € (prehliadka so sprievodným lektorským výkladom)
– vzdelávací interaktívny program pre školy Praveké tvorivé dielne 3,50 € – viac info viď Vzdelávanie
Pri školských zájazdoch a skupinových návštevách pedagogický doprovod a skupinový doprovod zdarma (1 doprovodná osoba na 20 členov skupiny). V Múzeu praveku Slovenska neplatia kultúrne poukazy – ďakujeme za Vaše porozumenie
júl
11
Št
Tradičné kožuchy a kožušníci @ Podpolianske múzeum
júl 11 – nov 30 celý deň

Podpoľanie patrí k výrazným slovenským oblastiam, kde sa tradičná kožušnícka výroba objavila a kde sa aj v pôvodných formách pomerne dlho udržala. Podpolianske múzeum v Detve preto prichádza s pestrou výstavou kožušníckych výrobkov zo zbierok múzea, ale aj zapožičaných.

Tradičné kožuchy a kožušníci je jedno zo sprievodných podujatí 54. Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve, ktoré môžete navštíviť už od 11. júla v Podpolianskom múzeu v Detve. Prístupná bude až do 30. novembra.
Do obdobia 2. svetovej vojny a čiastočne i v 50. rokoch 20. storočia boli kožuchy na Podpoľaní ešte bežnou súčasťou odevu vidieckeho obyvateľstva. Základným sortimentom kožušníckych výrobkov boli krátke kožúšky bez rukávov, kožuchy s rukávmi siahajúce po pás a boky, dlhé bundy – peleríny bez rukávov, kožušinové čiapky – baranice, ale aj dlhé kožuchy zvýrazňujúce status určitej skupiny miestnych a mestských hodnostárov či bohatších gazdov. Bohato zdobený variant kožuchov a kožúškov patril k najdrahším častiam oblečenia a bol určený na sviatočné dni a do kostola. Preto boli kožušnícke výrobky často súčasťou testamentu alebo svadobného daru.
sep
12
Št
Mesto robotov – medzinárodná interaktívna výstava @ Bratislava, Avion
sep 12 @ 10:00 – nov 10 @ 21:00

„Mesto robotov“ – to je 72 najnovších robotov z USA, Japonska, Južnej Kórey, Veľkej Británie a Ruska, a taktiež Tesla show, 8 zón virtuálnej a rozšírenej reality, divadlo robotov, zariadenie na pohybovanie objektami silou mysle a ďalšie technológie budúcnosti.

Roboty sú všade: na zemi aj pod vodou! Pozrite sa na podvodný svet robotov! Roboty medúzy plávajú vo všetkých smeroch, svietia rôznymi farbami a opakujú prirodzené pohyby skutočných medúz.

Zoznámte sa s robotmi, ktorí sú pripravení za teba urobiť všetky domáce práce: umyjú okná a zrkadlá, až sa budú lesknúť, povedia ti recept na lahodný koláč, pohrajú sa s deťmi a dokonca pripravia rannú kávu. A robot Jibo bude na pamiatku fotografovať všetky tieto momenty – určite sa budete usmievať! 🙂

 

 

nov
7
Št
Bibliotéka – výstava vzdelávania a didaktickej techniky PEDAGOGIKA @ Incheba Expo Bratislava
nov 7 – nov 10 celý deň

Bibliotéka je jediným knižným veľtrhom na Slovensku, ktorý má dlhú tradíciu a neodmysliteľne patrí k jesennému koloritu hlavného mesta. Pre vydavateľstvá sa stal dôležitou formou prezentácie svojej produkcie smerom k širokej verejnosti. Vďaka žánrovej rozmanitosti si na knižnom veľtrhu prídu na svoje fanúšikovia literatúry faktu, ženských románov, sci-fi, detektívok, detských kníh, náboženskej literatúry i poézie. Bohatú knižnú ponuku dopĺňa sprievodný program venovaný knihám a čítaniu. Na návštevníkov čakajú stretnutia s obľúbenými autormi, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie či tvorivé dielne pre deti.

Bibliotéku dopĺňa výstava vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zameraná na prezentáciu učebníc, vzdelávacích softvérov a školských pomôcok.

 

Vydrovská dolina Čierny Balog

Čiernohronská železnica Čierny Balog

Liptov Lasers Liptovský Mikuláš

FUN Aréna Liptovský Mikuláš

Oravská galéria Dolný Kubín – Slanický ostrov umenia

Penzión Pltník Červený Kláštor

Planetárium Ostrava

Zámok a statok Schlosshof

Ďalšie zaujímavé miesta a atrakcie

Aurélium Bratislava

Malokarpatské múzeum Pezinok

Tribečské múzeum Topoľčany

Sĺňavská plavba Piešťany

Elektrárňa Piešťany

Pružinská Dúpna jaskyňa

Stredoslovenské múzeum Banská Bystrica

Bábkové divadlo Na rázcestí Banská Bystrica

Literárno-hudobné múzeum Banská Bystrica

ZOO Kontakt Liptovský Mikuláš

Gemersko-malohontské múzeum Rimavská Sobota

Múzeum gýča Kremnica

Loď Mara Liptovský Trnovec

Rafting Adventure Liptovský Mikuláš

Múzeum Vojtecha Löfflera Košice

Park Minislovensko

Miesta, kam chodíme so žiakmi radi a často

Peter Lengyel

Poznávajme zážitkom…

Vzdelávanie prostredníctvom skúseností je jedným z najefektívnejších spôsobov spoznávania. Človek sa hrá a zároveň učí.

Banská Bystrica

Banská Bystrica je veľmi pekné mesto s množstvom možných aktivít pre malých aj väčších. Láka charakteristickým uceleným centrom a bezpečnou pešou zónou. Práve okolo nej sú v krátkom pešom dosahu všetky najdôležitejšie múzeá, ku ktorým sa dá dostať jednoducho a pohodlne. Kompaktné centrum oceňujú učitelia aj deti, pretože je tam možnosť rozchodu do obchodíkov so suvenírmi, jedlom, zmrzlinou, zákuskami bez toho, aby učiteľ tratil svoje deti z dohľadu. Návšteva atrakcií Banskej Bystrice je veľmi vhodná pre deti prvého stupňa nakoľko ponúka aktivity v celom spektre vzdelávania, vhodnou kombináciou programu vie mesto osloviť aj starších.

Košice

Košice ako druhé najväčšie mesto Slovenska ponúkajú množstvo atrakcií z rôznych oblastí. Výhodou je, že väčšina najzaujímavejších cieľov sa nachádza v okolí centra mesta, takže sú dobre dostupné. Niektoré atrakcie sa nachádzajú aj mimo centrum, tam je potrebné využiť pravidelnú MHD, s ktorou zväčša nebýva problém. Program v meste sa dá rôzne variabilizovať. Pre menšie deti je bývajú zaujímavé kombinácie planetária a tvorivých činností v niektorej z galérií alebo iných inštitúcií. Pre staršie deti bývajú zaujímavejšie technické aktivity. V Košiciach je tiež možné navštíviť botanickú záhradu s náučným chodníkom o včelách, ale tiež zoologickú záhradu. Každý z programov vždy variabilizujeme s dostatočným pobytom v centre mesta, ktoré je bezpečné a kompaktné. Najlepším miestom na rozchod je okolie Dómu sv.Alžbety a hrajúcej fontány. Cestovanie do Košíc ponúka z každého smeru prírodné zaujímavosti, ktoré vidno z vlaku.

Schlosshof

Pružinská Dúpna jaskyňa

Trenčín

Cestovanie do Trenčína je vhodné zvoliť iba ak chcete navštíviť hrad. Žiaľ žiadne iné ľahko dostupné atrakcie mesto neponúka. Pre mladších žiakov je však vďaka tomu, že je blízko centra a stanice veľmi hodným výletom, či exkurziou. Hrad ponúka tri okruhy, treba však povedať, že tie lacnejšie nestoja za veľa. Pri veľkom okruhu deti navštívia takmer všetky časti hradu, Matúšovu vežu, aj pôvodné miestnosti na hrade. Areál dáva možnosť hier, oddychu aj kúpy suvenírov. V centre mesta sú väčšinou kaviarne, reštaurácie a služby, prípadný rozchod skôr odporúčame v okolí mestskej veže a informačného centra.

Ostrava

Ostrava je občas vnímaná ako priemyselné mesto plné fabrík a uholný dolov.  Aj keď mesto nie je v pravom slova zmysle historické, nachádza sa tu niekoľko zaujímavých múzeí a možností na vzdelávanie. V bývalých Vítovických železiarňach bolo pred niekoľkými rokmi vytvorené vedecko-technologické vzdelávacie centrum, ktoré ponúka rôzne programy pre školy. Okrem toho ponúka Ostrava veľmi peknú zoologickú záhradu. Vďaka relatívne dobrej dostupnosti sa dá v Ostrave realizovať pekný vzdelávací celodenný program. Navyše ak pocestujete s nami, nemusíte organizačne riešiť výmenu peňazí. Vstupy a poplatky realizujeme z už vyzbieraných peňazí v eurách. Potrebné je iba, by deti mali v českých korunách vreckové. Verzia pre tlač je TU

Pridajte sa k našim aktivitám.
Kontaktujte nás!

Miesta, kam chodíme často so žiakmi