Prevenciu a sociálne témy odsúvame na chvíľku bokom a ideme s učiteľmi opäť trochu cestovať. Populárna učiteľská exkurzia do Schlosshofu pokračuje aj v roku 2024. A to vďaka všetkým, ktorí Schlosshof so svojimi žiakmi navštevujú. V apríli a máji môže 70 slovenských učiteľov zažiť bezplatnú vzdelávaciu aktivitu pre pedagógov v Zámku Schlosshof a Niederweiden, ktoré ležia len pol hodiny od Bratislavy s témou pôsobenia Márie Terézie v slovenskom pohraničí. Bezplatný autobus vypravíme z Trnavy a Bratislavy

Mária Terézia a Habsburgovci

Účastníci budú mať možnosť získať informácie o pôsobení Márie Terézie v našom okolí a ucelený prehľad života pred 300 rokmi na zámkoch a statkoch. A tiež získajú informácie aj o svadbách a zvykoch v tomto období z prameňov novotvorenej výstavy „Cisárske svadby“.

Aktivita prebieha prostredníctvom lektorského sprievodu a diskusie podľa otázok účastníkov, ale aj prostredníctvom možnosti samostatne prechádzať jednotlivé miestnosti, statok, či tematické záhrady. Informácie v zámku sú aj v slovenskom jazyku, čo búra jazykovú bariéru.

Aj ďalšie témy

Zámok Schloss Hof realizuje už niekoľko rokov vzdelávacie programy pre žiakov a školy v slovenskom, maďarskom, nemeckom aj anglickom jazyku z oblasti dejepisu, biológie, regionálnej výchovy, pracovnej výchovy a výtvarnej výchovy. Žiaci majú tak možnosť v inšpiratívnom, bezpečnom a jedinečnom prostredí zažiť vyučovanie, či workshopy a vnímať vzdelávanie netradičným spôsobom. Učitelia si tak môžu bezplatne na tejto aktivite obzrieť aj miesto pre školský výlet, či exkurziu.

Spúšťame prihlasovanie

Do Schloss Hofu môžu cestovať učitelia z viacerých regiónov, nástupné miesto je však len v Trnave a Bratislave, odkiaľ pôjde objednaný autobus do zámkov Schlosshof a Niederweiden bezplatne, rovnako aj naspäť. (Aktivita je z týchto miest naozaj úplne zdarma)

Zámkom preferovaní sú učitelia základných a stredných škôl, ktorí tieto informácie môžu využiť pri vyučovaní. Z jednej školy môžu ísť max. 2 pedagógovia.

26. apríla (piatok)  –  Trnava – Bratislava AUPARK – Schlosshof – Niederweiden

10. mája 2024 (piatok)  –  Bratislava hl.stanica – Schlosshof – Niederweiden

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom formulára nižšie. Potvrdenie dostanete v polovici apríla, keď sa „utrasie“ počet účastníkov.

Verím, že sa vidíme v Schloss Hofe !

Zdieľajte a dajte vedieť kolegom!

Spoločnosť EDUSMILE s.r.o. sa okrem organizácii zážitkových vzdelávacích programov venuje aj tvorbe preventívnych materiálov pre školy z oblasti inklúzie, podpory, porozumenia a prevencie rizikového správania sa na internete a šikanovania.